بیت کوین یکی از اشکال  ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی نگهداری می شود. هیچ کس آن را کنترل نمی کند.
همچنین بیت کوین مانند دلار یا یورو به صورت چاپ  شده نیست — آنها توسط مردم تولید می شوند به طور فزاینده ای برای کسب و کار استفاده می شوند و  کامپیوتر های سراسر جهان  را با استفاده از نرم افزاری که مسائل ریاضی را حل می کند در حال اجرا  قرار می دهند.
این اولین مثال از یک رده بندی رو به رشد از پول است که آن را به عنوان cryptocurrency می شناسیم می باشد.

چه چیزی آن را از یک ارز عادی، متمایز می کند؟

بیت کوین می تواند برای خرید محصولات به  صورت الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد. به این معنا که، بیت کوین را  می توان مانند دلار ، یورو و یا ین ، که به صورت دیجیتالی هم داد و ستد  می شوند مورد استفاده قرار داد.
با این حال، مهمترین ویژگی بیت کوین، و چیزی که باعث آن  می شود که این ارز نسبت به پولهای متعارف متفاوت باشد، آن است که غیر متمرکز است. هیچ نهادی به تنهایی شبکه بیت کوین را کنترل نمی کند. این قابلیت، برخی از مردم را در سهولت قرار می دهد چون این خصوصیت به این  معناست که یک بانک بزرگ نمی تواند پول آنها را کنترل کند.

چه کسی آن را ساخته است؟

یک توسعه دهنده ی نرم افزار به نام Satoshi Nakamoto بیت کوین را پیشنهاد داد که یک سیستم پرداخت الکترونیکی بود که بر اساس اثبات ریاضی بود. ایده این بود که یک ارز مستقل از هر گونه اقتدار مرکزی ساخته شود، به صورت الکترونیکی قابل انتقال  باشد، کم و بیش بلافاصله قابل انتقال باشد و هزینه های انتقال بسیار کم باشد.

چه کسی آن را چاپ می کند؟

how-can-i-buy-bitcoins-630x382

هیچکس. این ارز به صورت فیزیکی توسط بانک مرکزی چاپ نمی شود، به مردم پاسخگو نیست و قوانین خود را دارد. این بانکها به سادگی می توانید پول بیشتری را برای پوشش بدهی های ملی تولید  کنند، در نتیجه ارزش پول خود را کاهش می دهند.در عوض، بیت کوین توسط یک جامعه از مردم که همه میتوانند به آنها بپیوندند، به صورت دیجیتالی ایجاد می شود. بیت کوینها با استفاده از قدرت محاسباتی در یک شبکه توزیع شده  استخراج می شوند.
این شبکه همچنین تراکنش هایی که با ارز مجازی صورت می گیرید را پردازش  می کند، که  به طور موثر  باعث می شود که بیت کوین شبکه پرداخت خود را داشته باشد
پس شما نمی توانید به مقدار نامحدود بیت کوین ایجاد کنید؟

درست است. پروتکل بیت کوین — قوانینی که باعث می شوند که بیت کوین کار کند — می گوید که تنها 21 میلیون بیت کوین می تواند توسط کارگران معدن ایجاد شود. با این حال، این مقادیر را می توان به قطعات کوچکتر تقسیم  کرد(کوچکترین مقدار تقسیم، یک صد میلیونیم  از یک بیت کوین است و به نام ساتوشی نام گرفته است، پس از بنیانگذار بیت کوین).

پایه و اساس بیت کوین چیست؟

ارز های متعارف بر اساس طلا و نقره هستند. از لحاظ تئوری، شما می دانید که اگر شما یک دلار به بانک تحویل بدهید، می توانید مقداری طلا دریافت کنید (اگر چه این در واقع در عمل کار نمی کند). اما بیت کوین بر اساس طلا نیست. بلکه بر اساس ریاضیات است.
در سراسر جهان، مردم از برنامه های نرم افزاری استفاده می کنند که برای تولید بیت کوین  بر اساس یک فرمول ریاضی کار می کنند. فرمول ریاضی  به صورت آزادانه در دسترس است، به طوری که هر کسی می تواند آن را بررسی کند.
این نرم افزار همچنین یک منبع باز است، به این معنی که هر کسی می تواند به آن نگاه کند تا مطمئن شود که در آن همان چیزی قرار دارد که باید وجود داشته باشد.

مشخصه های آن چیست؟

بیت کوین دارای چندین ویژگی مهم است که آن را از ارزهای مورد حمایت دولت جدا می کند.
غیر متمرکز بودن آن: شبکه بیت کوین توسط یکی قدرت مرکزی کنترل نمی شود. هر دستگاهی که بیت کوین را استخراج می کند و معاملات را پردازش می کند، بخشی از شبکه است  و ماشین آلات با هم کار می کنند. این بدان معناست که، در تئوری، یک قدرت مرکزی نمی تواند با سیاست های پولی سرهم بندی شود و یک بحران ایجاد می شود  و یا به سادگی تصمیم گرفت که بیت کوین مردم را از آنها دور کرد، به عنوان مثال  بانک مرکزی اروپا  در قبرس و در اوایل سال 2013 تصمیم به انجام همین کار گرفت. و اگر برای اشخاصی به هر دلیلی بخشی از شبکه آفلاین شود، پول  همچنان در جریان باقی می ماند.

به آسانی قابل راه اندازیست: بانک های متعارف شما را برای باز کردن یک حساب بانکی شما را وارد یک سری حلقه ها می کنند و باید تعداد زیادی از سوالات را پاسخ دهید. راه اندازی حساب های تجاری برای پرداخت یک وظیفه ی دیگر  Kafkaesque  می باشد که توسط بوروکراسی احاطه شده است. با این حال، شما می توانید در چند ثانیه و بدون پرسیدن هیچ سوالی و با هیچ هزینه قابل پرداختی، یک آدرس بیت کوین برای خود درست کنید.

ناشناس است: تا حدودی بله ناشناس است. کاربران می توانند آدرسهای بیت کوین متفاوتی داشته باشند، و آنها با نام مشتریان ، آدرس، و یا دیگر اطلاعات شناسایی شخصی مرتبط نیستند. اما …

کاملا شفاف است: … بیت کوین تمام جزئیات معاملات را در یک نسخه بزرگ از یک دفتر ، به نام بلاکچین قرار می دهد. و همه ی معاملات را بلاکچین نمایش می دهد.

اگر شما از یک آدرس بیت کوین عمومی استفاده کنید ، هر کسی می تواند بگوید که چه مقدار بیت کوین را در آدرس خود ذخیره کرده ای. آنها فقط نمی دانند که آن آدرس متعلق به شماست.

اقداماتی است که مردم می توانند  انجام دهند تا در شبکه بیت کوین فعالیتهایشان نامشخصتر شود، از جمله استفاده نکردن از آدرس بیت کوین های یکسان به طور مداوم و انتقال ندادن تعداد زیادی از بیت کوین به یک آدرس.

هزینه های معامله ناچیز هستند: بانک شما ممکن است هزینه £ 10 را برای انتقال بین المللی شما از حساب شما بردارد. بیت کوین این کار را نمی کند.

سریع است: شما می توانید پول به هر نقطه ارسال کنید و آن پول چند دقیقه بعد و با پردازش پرداخت در شبکه ی بیت کوین به  مقصد می رسد .

غیر قابل برگشت است: هنگامی که بیت کوین خود را فرستادید، هیچ گاه برنخواهدگشت، مگر اینکه دریافت کننده آنها را به شما برگرداند. آنها برای همیشه رفته اند.

بنابراین، در تئوری برای بیت کوین مباحث زیادی وجود دارد. اما در عمل چگونه کار می کند؟ ادامه مطلب را برای پیدا کردن آنکه چگونه بیت کوین استخراج میشود، هنگامی که یک معامله بیت کوین رخ می دهد چه اتفاقی می افتد، و اینکه شبکه چگونه همه ی معاملات را دنبال می کند، مطالعه کنید.

کپی برداری از مطالب وبسایت پیگرد قانونی خواهد داشت

پشتیبانی آنلاین
خرید اتوماتیک
18/12/2018, 00:08