ساتوشی ناکاموتو کیست؟

در حالی که ممکن است ما ندانیم که او که بود، ما می دانیم آنچه را که او انجام داد. او مخترع پروتکل بیت کوین بود، که  یک مقاله در Cryptography Mailing List  و در نوامبر 2008 منتشر کرد.
او سپس اولین نسخه از نرم افزار مشتری Bitcoin سپس در سال 2009  اولین نرم افزار بیت کوین را منتشر کرد، و با دیگران از طریق ایمیل در این پروژه سهیم شد، تا بالاخره تا پایان سال 2010 از جامعه محو شد.
او با مردم در یک تیم با منبع باز کار می کرد، اما در آن زمان هرگز چیز شخصی در مورد خودش فاش نکرد، و آخرین چیزی که از او می دانیم بر می گردد به بهار 2011 که گفت : در حال نقل مکان کردن به موضوع دیگریست.

اما او ژاپنی بود، درسته؟

بهتره که یک کتاب رو توسط کاورش قضاوت نکنیم. یا شاید ما باید این کار رو انجام بدیم.
«ساتوشی» به معنای «تفکر روشن، تیز هوش وعاقلانه» است. «ناکا» به معنای «متوسط، داخل، و یا رابطه» است. «موتو» می تواند «منشاء»، و یا «بنیاد» باشد.
همه این موارد می توان به کسی که یک جنبش  را با طراحی یک الگوریتم هوشمندانه تاسیس کرد، نسبت داد . مشکل این است که هر کلمه دارای معانی متعددیست.
ما نمی توانیم با اطمینان بدانیم که آیا او ژاپنی است یا نه. در واقع، فرض کردن این که او یک آقا هست هم کمی مغرورانه است.
ما فقط آن را به عنوان یک شکل بیان استفاده می کنیم، اما  واقعیت  این است که این می توانست یک نام مستعار باشد، پس او می توانست یک مرد، یک زن و یا حتی چند نفر باشد.

آیا کسی از هویت او آگاه است ؟

نه، اما تکنیک های کارآگاهی که مردم زمانی که حدس می زنند گاهی اوقات حتی بیشتر از پاسخ جذاب است. جاشوا دیویس نیویورکر بر این باور بود که ساتوشی Nakamoto همان مایکل کلیر است، یک دانش آموز فارغ التحصیل رمزنگاری در کالج ترینیتی دوبلین.
او با تجزیه و تحلیل از 80،000 واژه از نوشته های آنلاین ناکاموتو و با جستجو برای سرنخ زبانی به این نتیجه رسید. او همچنین به جامعه شناس اقتصادی فنلاندی و توسعه دهنده سابق بازی یعنی Vili Lehdonvirta مشکوک شد.
هر دو آنها  این اخبار را تکذیب کردند. مایکل کلیر به صورت عمومی در اجلاس اینترنتی 2013 این موضوع را تکذیب کرد.
Adam Penenberg در FASTCOMPANY این ادعا را رد کرد، با این استدلال که ناکاموتو در واقع ممکن است سه نفر باشند:
Neal King, Vladimir Oksman و  Charles Bry . او این نتیجه  را به این روش بدست آورد که با توجه به تایپ عبارات منحصر به فرد مقاله بیت کوین ناکاموتو در گوگل برای دیدن انکه آیا آنها در جای دیگری مورد استفاده قرار گرفتند یا نه.

یکی از آنها، «محاسبات غیر عملی رو به عقب،» بود که در یک درخواست حق ثبت اختراع توسط این سه نفر برای به روز رسانی و توزیع کلید رمزنگاری شده مورد استفاده قرار دادند. دقیقا سه روز پس از رد درخواست حق ثبت اختراع آنها دامنه bitcoin.org ،توسط ساتوشی برای انتشار مقاله مورد استفاده قرار گرفت.
این دامنه در فنلاند ثبت شد و یکی از نویسندگان ثبت اختراع شش ماه قبل از  ثبت دامنه به آنجا سفر کرده بود. همه آنها این ادعا را انکار کردند. مایکل کلیر نیز علنا در اجلاس اینترنتی 2013 این ادعا را تکذیب کرد.
در هر صورت، وقتی bitcoin.org در 18 اوت 2008 اثبت شد، ثبت کننده در واقع از خدمات ثبت نام یک شرکت ناشناس ژاپنی استفاده کرد، و آن را با استفاده از یک ISP ژاپنی میزبانی کرد. فقط در 18 می سال 2011 ثبت نام برای این سایت به فنلاند رفت، که تا حدودی نظریه فنلاند را تضعیف می کند.
دیگران فکر کردند که او Martii Malmi است، او یک توسعه دهنده است که در فنلاند زندگی می کند و از آغاز با بیت کوین درگیر بود، و رابط کاربری آن را توسعه داد.
انگشت ظن  به سمت  Jed McCaleb نیز گرفته شد، یک عاشق فرهنگ ژاپنی و ساکن ژاپن ، کسی که سایت Stellar را ساخت و همچنین شرکت سیستم پرداخت غیر متمرکز Ripple را تاسیس کرد.
یکی نظریه دیگر نشان می دهد که دانشمندان کامپیوتر دونال اوماهونی و مایکل پرایس همان ساتوشی هستند، این نظریه بر اساس یک مقاله بوجود آمد که در آن، آنها همراه با Hitesh Tewari، بر اساس یک کتاب که آنها با هم منتشر کرده بودند، در مورد یک پرداخت دیجیتال مقاله نوشتند. همچنین اوماهونی و تواری در کالج ترینیتی درس خواندند، جایی که در آن، مایکل کلیر هم دانش آموز بود.
دانشمندان اسرائیلی Dorit Ron  و Adi Shamir از موسسه وایزمن، بیان کردند که اظهارات مطرح شده در مقاله،  نشان می دهد که بین ساتوشی و جاده ابریشم ارتباط وجود دارد،  جاده ی ابریشم، وب سایت بازار سیاه بود که توسط FBI در اکتبر 2013 بسته شد. آنها یک لینک بین آدرس پیشنهاد شده توسط ساتوشی و سایت گفته شده پیشنهاد دادند. محقق امنیتی Dustin D. Trammell دارنده ی این آدرس بود، و ادعا می کنند که ساتوشی همین فرد است.
در ماه مه 2013، Ted Nelson از پیشگامان اینترنت ، یک کلاه دیگر را به حلقه انداخت: ریاضیدان ژاپنی استاد Shinichi Mochizuki ، و اگر چه او اذعان می کند که شواهد در بهترین حالت به صورت ضمنی این حقیقت را اثبات می کنند.
در فوریه 2014، Leah McGrath Goodman ادعا کرد که فرد واقعی را دریابی کرده است. Dorian S Nakamoto داشتن هر گونه اطلاعات د مورد بیت کوین را تکذیب کرد، در نهایت یک وکیل استخدام کرد و یک بیانیه رسمی برای این مورد منتشر کرد.

nope-702x675

Hal Finney, Michael Weber, Wei Dai و چندین توسعه دهنده دیگر در میان کسانی بودند که به صورت دوره ای در گزارش های رسانه ها و بحث آنلاین، ساتوشی نامیده شدند. گروهی از کارشناسان زبان شناسی حقوقی از دانشگاه استون، بر اساس تجزیه و تحلیل کاغذ سفید بیت کوین بر این باورند که خالق واقعی  بیت کوین نیک زابو می باشد.
Dominic Frisby، یک کمدین و نویسنده، همچنین نشان می دهد که خالق BitGold یعنی Szabo بهترین نامزد برای بوجود آورنده ی ساتوشی می باشد که در کتاب «بیت کوین: آینده پول» به او اشاره شد. تجزیه و تحلیل دقیق او بر اساس زبان شناسی نوشته های ساتوشی ، قضاوت در سطح مهارت فنی در برنامه ی C++ و حتی بر اساس روز تولد ساتوشی است.

در کتاب Nathaniel Popper، «طلای دیجیتالی»، که در ماه مه سال 2015 منتشر شد، او نشان می دهد که در یک برخورد که با Szabo داشته، او دوباره انکار می کند که او ساتوشی است.

در اکثر موارد، تمام این بساتوشی ها اصرار دارند که آنها ناکاموتو نیستند. مایکل وبر هنوز به مقاله کسب و کار پاسخی نداده است.

ما در مورد او چه چیزی را می دانیم؟

یک چیز که می دانیم، بر اساس مصاحبه با افرادی که با او در مراحل اولیه در توسعه بیت کوین درگیر شدند، این است که او در مورد سیستم به طور کامل و دقیق فکر کرده بود.
با توجه به توسعه دهنده هستهای، Jeff Garzik ، برنامه نویسی او معمولی نبود، او تستهای  سخت معمولی را که شما از یک مهندس نرم افزار کلاسیک انتظار دارید، اعمال نکرد.

او چقدر پولدار است؟

بر اساس تجزیه و تحلیلی که توسط سرجیو لرنر انجام شد، به عنوان یک مرجع در بیت کوین و رمزنگاری، نشان می دهد که ساتوشی بسیاری از بلوک های اولیه در شبکه بیت کوین را استخراج کرد، و او تا ثروت حدود 1 میلیون بیت دارد. که  بر اساس قیمت ارزی معادل با 1000 دلار،ذخیره ای حدود 1bn$ در نوامبر 2013 داشته است.

او در حال حاظر به چه کاری مشغول است؟

هیچ کس نمی داند که ساتوشی جه کار می کند، اما یکی از آخرین ایمیل های او که به یک توسعه دهنده نرم افزار ارسال شد، در تاریخ 2011 آوریل 23، گفت: «من به چیزهای دیگر نقل مکان کردم»

آیا او برای دولت کار می کرد؟

البته شایعاتی وجود دارد. مردم نام او را به معنی «اطلاعات مرکزی» تفسیر کرده اند، اما مردم هر آنچه  را که می خواهند ببینند، میبینند . که این مورد، طبیعت تئوریهای توطده می باشد.
سوال واضح اینجاست که چرا یکی از سه سازمان اطلاعاتی به ایجاد یک روش مبادله ی سری و تجارت ناشناس علاقه مند می شوند که باعث می شود که سناتورها و FBI به طور یکسان کنترل خود را در مورد تروریسم بالقوه و دیگر تلاشهای جنایی از دست بدهند. بدون شک نظریه پردازان توطئه نظرات خود را در این مورد دارند.
شاید این مهم نیست. توسعه دهنده هسته ای Jeff Garzik ،در این مورد به صورت خلاصه می گوید»ساتوشی یک سیستم منبع باز ارائه داد با این هدف که شما لازم نداشته باشید که او که بوده، و این که به او اعتماد داشته باشید بدون آنکه او را بشناسید، و یا این که مورد دانش او اهمیتی قائل شوید،». کد منبع باز، این امر را که اسراری را مخفی کنید غیر ممکن می سازد. «کد منبع به خودی خود، صحبت می کند.»

علاوه بر این، او استدلال می کند که او آنقدر هوشمند بود که از یک نام مستعار استفاده کند، چرا که با این کار مردم را مجبور می کند  که به جای دقت کردن به فردی که در پشت پرده این برنامه را درست کرده، بر روی فن آوری دقت کنند. در پایان، باید بدانیم که خود بیت کوین در حال حاضر بسیار بزرگتر از ساتوشی ناکاموتو می باشد.

با این حال اگر ساتوشی ناکاموتوی واقعی خواننده این متن هست !، با ما در تماس باش!

کپی برداری از مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت

بخش:
پشتیبانی آنلاین
خرید اتوماتیک
17/12/2018, 23:52