نحوه بازیابی رمز عبور وب مانی کلاسیک
اگر رمز عبور برنامه وب مانی کلاسیک را فراموش کرده اید، با استفاده از این آموزش می توانید آن را بازیابی کنید.

نکته: از طریق این آموزش می توانید یادآوری رمز عبور حساب کلاسیک ، Access Code یا دریافت اکسس کد و همچنین دانلود و بازیابی فایل کلید Keys File را یاد بگیرید.
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در قسمت مشکلات رایج در مورد وب مانی، اولین گذینه در مورد فراموشی رمز عبور است. برای انجام این کار به صفحه مشکلات وب مانی مراجعه کنید. پس از آن صفحه ای مانند شکل زیر نمایش داده می شود، بر روی اولین گذینه که با شماره 1 نشان داده شده است کلیک کنید.

01

پس از آن پنجره زیر نمایش داده می شود. برای ادامه کار بر روی دکمه Continue که با شماره 1 مشخص شده است کلیک کنید.

02

در صفحه جدیدی که باز می شود در کادر شماره 1 باید شناسه وب مانی که قصد بازیابی رمز عبور آن را دارید وارد کنید. اگر شناسه وب مانی خود را به خاطر ندارید می تونید شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید تا شناسه شما از طریق تلفن همراه یا ایمیل برای شما ارسال شود.

پس از اینکه شماره تلفن یا ایمیل را وارد کردید بر روی دکمه Continue که با شماره 2 مشخص شده است کلیک کنید.

03

پس از انجام اینکار، صفحه ای مانند شکل زیر به نام New Application WMID باز می شود که در انتهای آن یک لینک آبی رنگ برای بازیابی رمز عبور شناسه وب مانی قرار دارد. پس از آنکه بر روی لینک مورد نظر که با شماره 1 مشخص شده است کلیک کردید به صفحه ورود شناسه وبمانی بازگردانده می شوید.

04

اگر شماره تلفن یا ایمیل خود را برای دریافت شناسه وب مانی وارد کنید، سایت وب مانی شناسه شما را برای تان اس ام اس یا ایمیل می کند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، ایمیل بازیابی شناسه وب مانی قرار دارد. در قسمتی که با شماره 1 نشان داده شده است، شناسه وب مانی شما قرار دارد. بر روی لینک کنار آن کلیک کنید تا به صفحه بازیابی رمز عبور شناسه وب مانی خود انتقال داده شوید.

نکته: اگر ایمیل یا شماره تلفن خود را در بیش از یک شناسه وب مانی وارد کرده اید لیست آنها به شما ایمیل یا اس ام اس می شود. البته به یاد داشته باشید که شما حداکثر می توانید 12 شناسه وب مانی ثبت کنید.

05

حال که WMID یا شناسه وب مانی خود را پیدا کرده اید به صفحه بازیابی رمز عبور بازگردید و شناسه وب مانی خود را در کادر شماره 1 وارد کنید و سپس بر روی Continue یا ادامه کلیک کنید.

06

پس از آنکه شناسه وب مانی خود را وارد کردید یک سوال امنیتی از شما پرسیده می شود. این سوال می تواند تاریخ تولد تان باشد. پس دقت کنید که تاریخ تولد خود را در هنگام ثبت نام به صورت دقیق وارد کرده باشید. پس از آنکه تاریخ تولد خود را که در تصویر زیر با شماره 1 نشان داده شده است روی دکمه Continue که با شماره 2 نشان داده است کلیک کنید.

نکته: اگر چندین بار تاریخ تولد خود را اشتباه وارد کنید شناسه وب مانی شما به مدت 2 ساعت قفل می شود. باید منتظر بمانید این زمان بگذرد بعد ادامه دهید.

07

پس از آنکه به به سوالات پرسیده شده به درستی پاسخ دادید به یک صفحه جدید انتقال داده می شوید که به شما اعلام می شود رمز عبور وب مانی شما به شما ایمیل شده است. همانطور که در قسمت شماره 1 در تصویر زیر می بینید، ایمیلی که رمز عبور به آن فرستاده شده است را نشان داده است.

08

پس از آنکه وارد ایمیل خود شدید، مشاهده می کنید که ایمیلی با عبارت WebMoney.Passport از طرف وب مانی کلاسیک برای شما ارسال شده است که در انتهای آن لینکی برای بازیابی رمز عبور شما قرار دارد. این لینک با شماره 1 مشخص شده است. بر روی آن کلیک کنید.

09

پس از آنکه روی لینک بالا کلیک کردید صفحه ای باز می شود که در آن شناسه وب مانی و چهار رقم آخر شماره تلفن تان درج شده است. 

در پایین این صفحه دو دکمه سبز رنگ وجود دارد که در تصویر زیر با شماره های 1 و 2 نشان داده شده اند. در قسمت بالای دو دکمه از شما سوال پرسیده است که آیا به تلفن همراه خود دسترسی دارید؟ که جواب هر کدام از دکمه ها به ترتیب شماره اینگونه می باشد:
بله، دسترسی دارم
خیر، دسترسی ندارم

اگر به تلفن همراه تان دسترسی دارید روی گذینه 1 کلیک کنید تا رمز عبور وب مانی که یک عدد 9 رقمی می باشد به گوشی شما sms شود. این رمز جدید را در صفحه ای که باز می شود وارد کرده و روی دکمه Continue کلیک کنید تا Key File یا فایل کلید وب مانی برای شما ایمیل و بازیابی فایل کلید وب مانی کامل شود.
اگر به تلفن همراه تان دسترسی ندارید و یا اینکه شماره موبایل تان تغییر کرده است روی دکمه شماره 2 کلیک کنید تا فرم جدیدی برای بازیابی کلمه عبور شما باز شود.

10

همانطور که در مرحله قبل گفتیم، وقتی روی دکمه شماره 2 در تصویر بالا کلید کردید صفحه ای مانند شکل زیر نشان داده می شود که دارای دو ستون است.

نکته: پر کردن همه گذینه ها الزامی است

11

همانطور که در تصویر بالا می بینید در بالای فرم شناسه وب مانی و ایمیل شما نوشته شده است و نیازی به وارد کردن مجدد آنها نیست. در ادامه به توضیح هر کدام از گذینه ها خواهیم پرداخت:
1- در این کادر باید دلیل عدم دسترسی به اکانت وب مانی خود را بنویسید.
2- هر چقدر از رمز عبور قبلی خود را که به یاد دارید در این کادر وارد کنید.
3- در کادر شماره 3 ایمیلی که هنگام ثبت نام وارد کرده اید را بنویسید.
4- شامل اطلاعات اضافی مانند:
Date of last login یا آخرین تاریخ ورود
List your purses یا لیست کیف پول های شما
Purses names یا نام کیف پول ها
Used IP addresses یا آدرس های IP وارد شده با آنها
Balance یا موجودی حساب وب مانی
Last transactions یا آخرین تراکنش ها
The phone number specified in the Passport یا شماره تلفنی که در مشخصات پاسپورد وارد کرده اید.
The address specified in the passport یا آدرس محل سکونتی که در پاسپورد وارد کرده اید
Additional Information یا اطلاعات اضافی دیگر
5- در کادر شماره 5 نام خانوادگی دارنده شناسه وب مانی را وارد کنید.
6- در این کادر نام کوچک دارنده شناسه وب مانی را بنویسید.
7- در کادر شماره 7 پاسخ سوال کنترلی که هنگام ثبت نام خودتان انتخاب کرده اید را بنویسید.
8- در کادر شماره 8 رمز عبور جدید خود را وارد کنید.
9- برای اطمینان از درست بودن رمز عبور، مجددا آن را در این کادر تایپ کنید.
10- در این کادر شماره تلفن جدید خود را وارد کنید.
11- این گذینه به معنای خواندن و قبول کردن قوانین بازیابی رمز وب مانی می باشد که باید آن را تیک بزنید.
12- پس از آنکه همه گذینه ها را وارد کردید روی دکمه Continue کلیک کنید.

بعد از مدتی به درخواست شما پاسخ داده می شود.
سعی کنید در حفظ و نگهداری شناسه وب مانی و رمز عبور آن دقت کنید. اگر رمز عبور خود را بر روی کاغذ یا در موبایل خود یادداشت کرده اید بسیار دقت کنید. برای امنیت بیشتر، سعی کنید رمزی را انتخاب کنید که نیازی به نوشتن دقیق آن نباشد، بلکه فقط چند کلمه برای راهنمایی یادآوری آن بنویسید. در این حالت اگر وسایل شما سرقت شوند، سارق نمی تواند به حساب وب مانی شما دسترسی داشته باشد.

برچسب ها: wmid, wmtransfer, آموزش وب مانی, اکانت وب مانی, بازیابی رمز عبور وب مانی, پسورد وب مانی کیپر, ثبت نام وب مانی, حساب وب مانی, دریافت اکسس کد, سیستم جدید وب مانی, وب مانی e-num, وب مانی کارت, یادآوری شناسه وب مانی

بخش:
پشتیبانی آنلاین
خرید اتوماتیک
18/12/2018, 01:01