بیت کوین یک شکل نسبتا جدید از نرخ ارز است که  شروع به ضربه زدن به جریان اصلی کرده است، اما بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که چرا آنها باید برای استفاده از آن تلاش کنند.
چرا  از بیت کوین استفاده می کنیم ؟ در اینجا 10 دلیل خوب برای آنکه چرا برای درگیر شدن در این ارز مجازی باید وقت صرف کنیم ارائه می دهیم.
why_bitcoin_hero
سریع است

هنگامی که یک چک از یک بانک دیگر به بانک خود پرداخت می کنید، اغلب پول را برای چند روز نگه می دارد، زیرا نمی تواند اعتماد کند که آیا واقعا به اندازه ی کافی بودجه در دسترس است یا نه. به طور مشابه، نقل و انتقالات بین المللی نیز می تواند زمان نسبتا طولانی را برای انجام شدن صرف کن . با این حال، معاملات  بیت کوین به طور کلی به مراتب سریع تر انجام می شوند.
معاملات می تواند به صورت لحظه ای باشد اگر آنها معاملات «بدون تایید»  باشند، به این معنی که تاجر یک معامله را که هنوز توسط بلاکچین بیت کوین تایید نشده است، قبول کند. یا، آنها می توانند حدود 10 دقیقه طول بکشند اگر یک تاجر بخواهد معامله به تایید رسیده باشد. که بسیار سریع تر از هر نقل و انتقال بین بانکی است.

ارزان است

چی گفتین؟ معاملات کارت اعتباری شما هم لحظه ای است؟ خب، درست است. اما تراکنشهای کارت شما (و احتمالا خود شما) هزینه ای را برای این امتیاز پرداخت می کنید. بعضی از بازرگانان یک هزینه برای معاملات کارت دبیت خود نیز پرداخت می کنند، آنها مجبور به پرداخت یک هزینه برای موارد مربوط به کارتشان ازجمله کار نکردن با کارت، گم شدن کارت و… هستند. هزینه های معامله بیت کوین بسیار کم است و یا در برخی موارد به صورت رایگان است

دولت مرکزی نمی تواند آن را دور بزند

آنچه را که در مارس 2013  و در قبرس اتفاق افتاده است به یاد دارید؟ بانک مرکزی می خواست که سپرده های بیمه نشده ی بزرگتر از $ 100،000 را برای کمک به تجدید سرمایه خود برگرداند که باعث ناآرامی بزرگی در میان مردم محلی شد. این روش در اصل می خواست که درصد سپرده ها را  زیر این رقم بیاورد، که  نفوذ مستقیم به پس انداز خانواده بود. که این اتفاق  با بیت کوین نمیتواند اتفاق بیافتد. چون ارز غیر متمرکز است و شما دارنده ی آن هستید. هیچ قدرت مرکزی آن را کنترل نمی کند، و یک بانک نمی تواند آن را از شما دور کند. برای کسانی که اعتماد خود را از سیستم بانکی سنتی از دست داده اند، یک مزیت بزرگ است.

استرداد وجه وجود ندارد

هنگامی که بیت کوین ارسال شده ، آنها رفته اند. کسی که بیت کوین را ارسال  کرده است، نمی تواند آنها بازیابی بدون رضایت دریافت کننده بازیابی کند. این باعث می شود که ارتکاب به نوعی از تقلب که ما اغلب ارتکاب به آن را با کارت های اعتباری می بینیم دشوار شود. در این تقلب، مردم خرید را انجام می دهند و تماس با شرکت کارت اعتباری خود تماس می گیرند و  درخواست استرداد وجه را می کنند، و پول را بر می گردانند.

مردم نمی توانند اطلاعات پرداخت شما را از معاملاتتان بدزدند

این یکی از اون دلایل بزرگه. اکثر خرید های آنلاین امروزی از طریق کارت های اعتباری انجام می شود، اما در دهه ی 1920 و 30، زمانی که اولین پیش سازه های کارت های اعتباری نمایان شدند، اینترنت هنوز قابل تصور نبود. کارت های اعتباری قرار نبود که به صورت آنلاین استفاده شوند و نا امن هستند. فرم های آنلاین نیاز به وارد کردن تمام اطلاعات مخفی (شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضاء، و عدد CSV) کارت شما به فرم وب هستند. این سخت است که به یک راه با امنیت کمتر برای انجام کسب و کار آنلاین فکر کنیم. به همین دلیل است که هنوز شماره کارتهای اعتباری در حال سرقت رفتن هستند.
معاملات بیت کوین ، با این حال، از شما هیچ اطلاعات محرمانه ای درخواست نمی کند. در عوض، آنها از دو کلید استفاده می کنند: کلید عمومی، و یکی خصوصی. هر کسی می تواند کلید عمومی را ببیند(که در واقع آدرس بیت کوین شماست) ، اما کلید خصوصی شما مخفی است. هنگامی که شما یک بیت کوین ارسال می کنید، شما معامله  را با ترکیب کلید عمومی و خصوصی خود و با اعمال یک تابع ریاضی انجام می دهید. این باعث ایجاد یک گواهی می شود که ثابت می کند که معامله از طرف شما آمده است. تا زمانی که شما هیچ کار احمقانه  ای مانند انتشار کلید خصوصی خود برای همه انجام ندهید، شما امن هستید.

در آن تورم وجود ندارد

مشکلی که با پول بدون پشتوانه وجود دارد این است که دولت می تواند به هر اندازه که دوست دارد آن را چاپ کند، و اغلب آنها این کار را انجام  می دهند. اگر دلار آمریکا به اندازه کافی برای پرداخت بدهی های ملی وجود نداشته باشد، دولت به سادگی می توانید آن را چاپ کند. پس از آن دولت می تواند از طریق یک فرایند بسیار علنی شناخته شده به عنوان کاهش کمیت پول را به اقتصاد تزریق کند. این کار باعث می شود که ارزش یک ارز کاهش یابد.
اگر شما به طور ناگهانی تعداد دلارهای  در حال گردش را دو برابر کنید ، بدان معناست که دو دلار الان ، در قبل از این اتفاق تنها یک دلار بوده است. کسی که یک نوار شکلات را با یک دلار می فروخته باید قیمت آن را دو برابر کند تا به  همان ارزش  قبل برسد، چون یک دلار به طور ناگهانی ارزش خود را نصف کرده است. که به نام تورم با آن آشنا هستیم، و آن باعث می شود که قیمت کالاها و خدمات افزایش یابد. کنترل تورم می تواند مشکل ساز باشد و می تواند قدرت خرید مردم را کاهش دهد. بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که تعداد سکه ها یک حد اکثر داشته باشد. تنها 21 میلیون از آن  تحت مشخصات اصلی ایجاد خواهد شد. این به این معنی که پس از آن، تعداد بیت کوین رشد نخواهد کرد، به طوری که نرخ تورم دیگر یک مشکل نیست. در واقع، کاهش قیمت — که در آن قیمت کالاها و خدمات کاهش می یابد- در دنیای بیت کوین محتمل تر است.

به همان اندازه که می خواهید شخصی است

گاهی اوقات، ما نمی خواهیم مردم بدانند که ما چه چیزی را خریداری کرده ایم. Bitcoin ارز نسبتا خصوصی می باشد. از یک طرف، شفاف است — با تشکر از بلاکچین، هر کس می داند که چقدر بیت کوین در معاملات یک آدرس بیت کوین در خود جای داده است. آنها می دانند که آن معاملات از کجا آمده اند. از سوی دیگر، بر خلاف حساب های بانکی معمولی، هیچ کس نمی داند که چه کسی این آدرس بیت کوین را در اختیار دارد. مثل این است که یک کیف پول پلاستیکی شفاف وجود داشته باشد که با صاحب آن معلوم نیست. هر کس می تواند در داخل آن را نگاه کند، اما هیچ کس نمی داند که چه کسی صاحب آن است. با این حال، باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر کار نابخردانه ای انجام شود(مانند اینکه همیشه از یک آدرس بیت کوین استفاده کنیم، و یا ترکیب چند آدرس متعدد در یک آدرس) خطرناک است و شناسایی آنها به صورت آنلاین امکان پذیر است.

لازم نیست که به کس دیگری اعتماد کنید

در یک سیستم بانکداری متعارف، شما باید به مردمی که مسئولیت رسیدگی به پول شما را بر عهده دارند باید اعتماد کنید. شما باید به بانک اعتماد  کنید، به عنوان مثال شما ممکن است به یک پردازنده پرداخت شخص ثالث اعتماد کنید. شما اغلب باید به فروشنده هم اعتماد داشته باشید. این سازمان خواستار اطلاعات بسیار مهم و حساسی از شما می باشد. از آنجا که بیت کوین به طور کامل غیر متمرکز است، شما در هنگام استفاده از آن نیاز به اعتماد به هیچ کس ندارید. هنگامی که شما یک معامله  را ارسال می کنید، آن را به صورت دیجیتالی امضا می کنید و امن است. یک معدنچی ( استخراج کننده ی بیت کوین) ناشناخته آن را بررسی می کند و پس از آن معامله کامل می شود. تاجر حتی نیاز ندارد که بداند که شما چه کسی هستید، مگر اینکه شما به آنها بگویید.

شما صاحب آن هستید

هیچ سیستم پول الکترونیکی  دیگری وجود ندارد که در آن حساب کاربری شما به شخص دیگری تعلق نداشته باشد. به عنوان مثال نگاهی به پی پال می اندازیم: اگر شرکت حس کند که به هر دلیلی حساب شما مورد سوء استفاده قرار گرفته است، این قدرت را دارد که حساب شما را با تمام دارایی های آن، بدون مشورت با شما، ببندد. پس از آن باید شما به طور کامل همه ی شبهات را بر طرف کنید تا بتوانید دوباره به پولهایتان دسترسی داشته باشید.با بیت کوین، شما یک کلید خصوصی  دارید و یک کلید عمومی که این دو آدرس بیت کوین شما را ایجاد می کنند.  هیچ کس نمی تواند آن را از شما دور کند(مگر اینکه شما خودتان آن را از دست بدهید ، و یا آن را میزبان یک سرویس کیف پول مبتنی بر وب  قرار دهید و آن سرئیس کیف پول شما را از دست).

شما می توانید پول خود را خودتان درست کنید

با وجود پیشرفت های شگفت انگیز در تکنولوژی چاپ رنگ خانگی، اکثر دولت های ملی کمترین شک را دارند که شما پول خود را تولید کنید. با این حال با بیت کوین، شما تشویق به این کار می شوید. شما قطعا می توانید بیت کوین را در بازار آزاد خرید کنید، اما شما همچنین اگر به اندازه کافی قدرت محاسباتی داشته باشید می توانید معدن خود را داشته باشید. پس از قرار دادن دستگاه و تجهیزات خود به برق، از معدن بیت کوین شروع به استخراج می شود بدون آنکه لازم باشد شما بالای سر دستگاه باشید، فقط لازم  است که دستگاه روشن و نرم افزار در حال اجرا باشد. و چه کسی دوست ندارد که در  حالی که خواب است، کامپیوترش در حال پول دراوردن باشد؟

کپی برداری از مطالب وبسایت پیگرد قانونی خواهد داشت

بخش:
پشتیبانی آنلاین
خرید اتوماتیک
18/12/2018, 01:12